1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Nem, ez nem lehetséges. A kutyák, 3-6 hónapos koruk között váltják a tejfogaikat rendes, végleges fogakra. (Fog vagy íny betegsége vagy sérülése azonban lehet a rágás kiváltó oka!)
Az elmondottak alapján valószínűleg csak zsírszövetről van szó, de egy tapintásos vizsgálattal az állatorvos egyértelműen meg tudja nevezni. A következő vizsgálat alkalmával kérje erre állatorvosát!
Bizonyára izgalmas kérdés, hogy a duzzanat mitől lehet (pl. gyulladás, ödéma, fertőző betegség), és azt mi váltotta ki, jelen esetben azonban ezeknél sokkal fontosabb, hogy az állatot mielőbb elvigye állatorvoshoz, különös tekintettel arra, hogy az állat nem tud vizelni. A vizsgálat során valószínűleg arra is választ fog kapni, hogy mi van a tünetek hátterében.
Vitaminokkal kell dúsítani az eleséget. Vagy vegyenek mellé párt.
Miért kell erről leszoktatni ? Kérdésében az izgalmi állapot és a fegyelmezés közötti összefüggést nem igazán értem. Minden kutyának természetes, hogy egy izgalmi szintre kerül és egy fajta üdvözlési rituáléval köszönti a gazdit. Amennyiben ennek mértéke, formája nem kívánatos, - akkor ennek kezelésére megfelelő tréningmódszerek vannak. A fegyelmezés lehetőségeinek leírása meghaladja ennek a fórumnak a terjedelmi lehetőségeit.