1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Ez tipikusan az az eset, amivel kapcsolatban csak egy állatorvosi vizsgálatot követően lehet valamit mondani.
A kutya egyik legkellemetlenebb szokása a kunyerálás. Főleg akkor kínos, ha a vendégünk lábára csurgatja a nyálát... vagy ami még rosszabb, fel is ugrál. Megpróbálhatjuk hibáztatni a kutyát, azonban ez a viselkedés egyértelműen a gazdinak köszönhető. Ennek az a magyarázata, hogy a kutya könnyebben tanulja, illetve veszi fel a rossz szokásokat, mint a jót... A válasz folytatását a linkre kattintva olvashatja el!
A fejrázást okozhatja ornitózis (Chlamidia psittaci), vagy vírus fertőzés, netán atkafertőzés is. Elsőként érdemes egy prevenciós élősködőmentesítést alkalmazni (pl. Ivermectin az állatokra, Neostomosan permetezés a környezetre), majd, ha ez nem hoz eredményt, akkor egy széles spektrumú antibiotikum kezelésre lesz szükség. Vérvizsgálatból lehetne a legkönnyebben beazonosítani a kórokozót.
Sajnos így látatlanban nehéz segíteni, de azt gondolom, ha aggódnak, egy RTG vizsgálatot érdemes végezni az elmondottak alapján.