1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Nem írta, pedig fontos, hogy látta-e állatorvost ezt az állatkát, vagy csak saját maga próbálkozott a kezelgetésével? Én mindenképpen azt ajánlanám, hogy vigye el egy kisállatrendelőbe, és ott vizsgáltassa meg, aztán majd a kolléga ad megfelelő gyógyszereket. A deguk sokféle szerre érzékenyek lehetnek, nagyon nem mindegy, hogy mit kapnak, az emberi szerek akár mérgezőek is lehetnek. Arra pedig, hogy miért esett vissza a tüsszögésbe, csak akkor lehet válaszolni, ha kiderül, mi is (volt) a baja.
Valószínűleg a tavasz megérkezésével a hím hormonjai is "beindultak". Odú felhelyezésével, bőséges táplálással elérhető, hogy szaporodjanak, ezek hiányában előbb-utóbb a hím is lenyugszik.
Mennyi idős az állat, mit kap enni? Valószínűleg a táplálék nem megfelelő számára. Mivel rágcsálóról van szó, folyamatos nőnek a metsző fogai, állandóan rágnia kel, hogy koptassa őket.
A nimfák szárnya különösen könnyen kivérzik, de a sérülés gyorsan gyógyul. A sebet lelehet kezelni Betadin oldattal, de egy vad madár esetén ez több stresszel jár, mintha hagyná a gyógyulást a "természetre".
Kedves gazdi ! A leírása alapján az kutya általános állapota kiváló, de a nyelv fehér, ez arra utal, hogy vagy bármilyen okból vérszegény, vagy a vérnyomása alacsonyabb a szokottnál. Nem tudom, mit eszik, és mennyi vizet iszik a kutya. Ha valóban feltűnően fehér a nyelve, én mindenképpen egy teljes belgyógyászati kivizsgálást, vérvizsgálatot javasolnék, nagy rutin lekérését a labortól, valamint a bélásár parazitológiai vizsgálatát, ebből már el lehet jutni a jelenség oktanához. Dr Kiss Gabriella