1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Judit! El kell vinni állatorvoshoz a kutyust, aki belekukkant az eb orrába, esetleg röntgen felvételt is készít az orrüregről, hogy nincs-e benne valami idegen test. Otthoni módszerek nincsenek az orrüreg vizsgálatára. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Lili! A ló tényleg nem kérődző állat. Ami a lócsemegét illeti - hacsak nem valamelyik átverőshowra készítették - nyugodtan adható lónak. A zab egyébként természetes táplálék a ló számára, így az abból készített termékek is, a cukrozott készítmények kivételével. Azt, hogy milyen menyiségben adható, a forgalmazó tudja megmondani, de feltehetően nincs korlátozás. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Gazdi! Sokminden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy valóban néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Érdeklődő! A gabonasikló alapvetően éjszaka aktív állat. Kisebb korban könnyen kézhez szoktatható. Ha nappal szeretné aktívabbnak látni, meg kell fordítania a fényviszonyokat. Így éjszaka nagyobb fényt adjon a terráriumnak, nappal pedig egy gyenge piros fényt. Búvóhelyet azonban mindig biztosítson neki.
Mindenképpen a műtéti eltávolítást javasolom. Amennyiben megsérül a képlet akár komolyabb vérzésre, a daganat rossszindulatúságár (amennyiben még jóindulatú) lehet számítani. Az árrol javasolom, kérdezze meg a kollégát, de vizsgálat nélkül nem valószínű, hogy bárki is árat merne mondani. Üdv