1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Gyöngyi! Rendszeres vízcsere és megfelelő táplálék szükséges. Gömbakváriumban már nem lehet aranyhalat tartani. További tartási információkért keresse a legközelebbi kisállatkereskedést! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
A lesoványodás, has megnagyobbodás akár FIP (fertőző hashártyagyulladás) miatt is kialakulhat. A vérfogyottság a leukózis (FLV) tünete is lehet. A két betegség akár egyszerre is jelentkezhet egy állaton. Mindenekelőtt állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Ma már gyorstesztek vannak a már említett betegségek megállapítására. Sajnos mindkét betegség gyógyíthatatlan. De hátha nem ezekről van szó. Ennek eldöntéséhez azonban állatorvosi vizsgálat kell. Nem árt tudni, hogy aki hetekig nem kezelteti beteg állatát, az vét az állatvédelmi törvény előírásai ellen.
Javasolnám, hogy keressenek fel egy állatorvos kollegát! Szükség lenne egy kivizsgálásra.
Szia Én csak kutyakozmetikus vagyok, ebben a kérdésben nem tudok és a nyuktatókkal való rossz tapasztalataim alapján nem is szertnék segíteni. A legjobb ha ebben a kérdésben megkérdezed az állatorvosotokat!
Külső élősködők ellen, hosszú hatóidejük miatt legjobbak a spot on készítmények. Például az Ivermectin spot on. Igen kiadós, egy gerle hátára egy csepp elegendő.