1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Gazdi! Rendszerint a fülgyulladás összetett oktanú betegség. A fül gyógyszeres kezelése mellett szükség lehet szisztémás (injekciós) kezelésre is. Továbbá érdemes a kutya bűzmirigyét is ellenőriztetni
Az, hogy sokat alszik, nem valószínű, hogy a kzelés eredménye. amennyiben az inj. alkalmával szteroidokat adott a kolléga, annak van egy olyan hatása, miszerint sokat iszik és sokat pisil az állat, ami egy szobábn tartott eb esetéban a beoisilésben nyilvánulhat meg. De javasolom keresse fel ezzel a problémával a kollégát, biztosan készségesen segít, akár teefonon is, hiszen ő tudja, mivel kezelte az állatot. Üdv
Kedves Marianna! Kérem mutassa meg a sérülését a körzeti orvosának.
Vigye el állatorvoshoz!
A leírtak alapján kandúrról lehet szó, ahol nem ritkák az összetűzések. ilyenkor sokszor a szemük is sérülhet. Az ellátó állatorvos tudja megítélni milyen állapotban van a szem, mekkora sérülést szenvedett, előfordulhat, hogy a szemgolyó eltávolítására is sor kerülhet. Ilyenkor a felépülés során megtanulnak együttélni az új helyzettel és a későbbiekben is jól helytállnak