1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
A "tudovész járvány" valószínűleg a kennel-köhögés. Ez ellen létezik védőoltás, javasolt is kutyaközösségbe (kutyaiskola, futtató) járó ebek esetében. A babéziózis (piroplazmózis) elleni védőoltás is létezik, bár ennek hatékonyságáról és javasoltságáról eltérők a vélemények. Ez utóbbi ügyében javasolom konzultáljon állatorvosával.
A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Sürgősen forduljon állatorvoshoz! Szinte biztos,hogy allergiás megbetegedésről van szó,amelynek következtében már kialakult egy felületes vagy mélyebb gennyes bőrgyulladás.A kezeletlen illetve felderítetlen allergia extrém súlyos állapotot is eredményezhet. Az interneten biztosan talál néhány elrettentő fotót. Az allergia hátterének kiderítése nem egyszerű,és feltétlen állatorvosi segítséget igényel. Az első feladat megyőződni arról,hogy az allergiát nem bolhásság okozza-e?
Tisztelt Érdeklődő. Személy szerint nem pártolom a kutyák kozmetikai célú fülvágását,de a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása szerint engedélyezett a beavatkozás egyes fajtáknál,melyeket egy táblázatban összefoglaltak számunkra. Idézet az állásfoglalásból: "A mellékletben táblázatban nem szerepl ebek esetében kozmetikai célú fül- és/vagy farok korrekció abban az esetben végezhet, ha a tulajdonos igazolni tudja, hogy a tenyésztési hatóság által elismert tenyészti szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi elírás (fajta-standard) megengedi és/vagy elírja a fajta egyedein a fül-, és/vagy farok korrekció elvégzését." Az amerikai staffordshire terrier nem szerepel a táblázatban. Amennyiben a tenyésztői szervezettől beszerzi az igazolást, kutyája fajtatisztaságát törzskönyvvel bizonyítja és kutyáját microchippel látták el, nincs szakmai akadálya a műtét elvégzésének. Forduljon állatorvosához.A műtét áráról is ő tudja tájékoztatni.
Hódok CsincsillákTengerimalacok Hörcsögök Lemmingek Egerek Mole Patkányok Kúszósülfélék Praire Kutyák Patkányok Mókusok