1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Noémi! ajánljuk figyelmede a következő cikkeket: Több cica egy házban? Több cicus egy házban Kellemes böngészést!
A tojók többsége elfogadja az új fészekbe tett tojást, ha nem sok időt (lehetőleg, csak néhány perc) vesz igénybe a művelet. Természetesen ez egyedfüggő is, illetve megzavarhatja a galambot, hogy új helyre kerül. A fóliázás jobb ötletnek tűnik, bár ha nagy lesz a hideg könnyen megfázhat az evés idejére magára maradt fióka.
Szia Fajtól függően 200-1000 literes akvárium ajánlott a tartásukhoz . Fogságban 5-40 évet élnek.
Azzal kezdeném a válaszomat, hogy azért az Ön által leírtak alapján közel sem biztos a porckorongsérv diagnózis. Ez ugyanis nem jár kívülről kitapinthatható duzanattal, hiszen a sérv a gerincoszlopban befelé van, a gerincvelő felé. Szóval, mielőtt a műtétről beszélnénk, jobb lenne inkább szakemberrel megvizsgáltatni. Sokféle vizsgálatot el kell végezni ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, miről is van szó valójában. Utána lehet a megoldásról beszélni. Tudomásom szerint Komáromban van komoly felszereltségű rendelő a Sport utcában, keressék fel a kutyával!
Azt, hogy egy adott probléma megoldására az állatorvos milyen módszert, technikát, beavatkozást végez el, mindig az adott eset sajátosságai alapján dönti el. Az első alkalommal valószínűleg nem tartotta szükségenek a gyomor megnyitását, mert e nélkül is ki lehetett ürítreni a gyomrot, ill. vissza lehetett állítani az eredeti helyzetet. A második esetben viszont bizonyára erre volt szükség. Nem érdemes ezen utológ morfondírozni, a lényeg az, hogy sikerülön a műtét és a kutya is meggyógyuljon.