1816. Beteg, vagy csak úgy néz ki a görény?
A vadászgörények gyakran tesznek olyan dolgokat, amikkel halálra rémisztik gazdájukat, mivel komoly komoly egészségügyi gondokra engednek következtetni.
A vadászgörények gyakran tesznek olyan dolgokat, amikkel halálra rémisztik gazdájukat, mivel komoly komoly egészségügyi gondokra engednek következtetni.
A kutyák és macskák bélrendszerében élősködő férgek nagy része képes az emberben is megbetegedést okozni. A gyermekek különösen nagy veszélynek vannak kitéve!
A görények különös vonzalmat éreznek a gumiból készült tárgyak iránt, de mi nem szeretjük, ha ilyesmikkel játszanak, mert akár életük is veszélybe kerülhet. Olyan játékokat válasszunk görényeink számára, melyek ugyan élvezetet nyújtanak, de nem jelentenek fenyegetést rájuk nézve.
Bár értelmi képessége meghaladja a kutyáét, ez utóbbiakkal összehasonlítva a görényeket nehéz tanítani, több dolog miatt.
Beköszöntött a tavasz és egyre több virág nyílik. Most kezdenek fészkelőüregeket keresni a magányos méhek, melyek védelmét a fura elnevezésű, de rendkívül izgalmas eszközökkel, a darázsgarázsokkal segíthetjük.
Nagyon ritka, hogy az ember a nyúltól elkapjon valamit. Először is biztosra kell menni- ez a baktérium megfelelő, speciális antibiotikumokkal eltávolítható- de ehhez 100%-ban tudni kell, hogy a nyusziban van. Mivel az antibiotikumos kezelés nem tesz jót a nyuszinak az emésztés szempontjából sem, ezért biztosra kell menni- de orvos ezt ki tudja mutatni a nyusziban biztosra...
Kedves Gazdi, jobb lett volna hamarabb, már a megjelenéskor elvinni a kutyust állatorvoshoz, de most is csak arra tudom biztatni, hogy minél hamarabb vigye el orvosához.
A kutyák egy stabil falkarangsort igényelnek és egyértelmű ellenszabályozását minden domináns megnyilvánulásnak. (pl. túlzott személyvédelem, pihenőhelyért való harc, stb.) Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >>
Kedves Lódi Ilona! Mivel a tünetek alapján valószínűleg a szóban forgó szem (kötőhártya) gyulladásban van, ezért feltétlen egy állatorvosi vizsgálatot javasolnék. A fotókon tényleg látszik amit említett, de így sajnos nem lehet megállapítani, hogy ezt betegség okozza vagy csak genetikai ok húzódik meg a háttérben...
Kedves Gazdi! A szemcseppek jónak tűnnek, beváltak már ilyen sérülésnél malacoknál, ezért szerintem az orvos ért a malackához, így elfogadhatónak tűnik az érvelése. Amire figyelni kell, hogy a cseppek közt legalább 30 perc elteljen, hogy mindkettő fel tudjon szívódni. Szemborogatás kicsit durván hangzik malackánál, elég érzékeny a szemük. Inkább épp hogy langyos teával lehet mosni a szemüket naponta egyszer vagy kétszer, ha váladékozik. A kamilla nagyon szárít, azt semmiképpen sem ajánlanám. A körömvirág kevésbé szárít, és ha tényleg váladékozik a sérülés, szerintem ezt a mosogatást meg lehet próbálni 1-2 hétig. Ha a sérülés felülete tiszta, szerinten nem kell a mosogatás, jó hatású a vény nélkül kapható Corneregel, ami vékony védőréteget képez a szemen, ezt a csepegtetés után fél órával naponta egyszer vagy kétszer lehet kenni, segít regenerálni a szem hártyáját. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő