1816. Beteg, vagy csak úgy néz ki a görény?
A vadászgörények gyakran tesznek olyan dolgokat, amikkel halálra rémisztik gazdájukat, mivel komoly komoly egészségügyi gondokra engednek következtetni.
A vadászgörények gyakran tesznek olyan dolgokat, amikkel halálra rémisztik gazdájukat, mivel komoly komoly egészségügyi gondokra engednek következtetni.
A kutyák és macskák bélrendszerében élősködő férgek nagy része képes az emberben is megbetegedést okozni. A gyermekek különösen nagy veszélynek vannak kitéve!
A görények különös vonzalmat éreznek a gumiból készült tárgyak iránt, de mi nem szeretjük, ha ilyesmikkel játszanak, mert akár életük is veszélybe kerülhet. Olyan játékokat válasszunk görényeink számára, melyek ugyan élvezetet nyújtanak, de nem jelentenek fenyegetést rájuk nézve.
Bár értelmi képessége meghaladja a kutyáét, ez utóbbiakkal összehasonlítva a görényeket nehéz tanítani, több dolog miatt.
Beköszöntött a tavasz és egyre több virág nyílik. Most kezdenek fészkelőüregeket keresni a magányos méhek, melyek védelmét a fura elnevezésű, de rendkívül izgalmas eszközökkel, a darázsgarázsokkal segíthetjük.
Sokféle betegség jöhet szóba, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát (amíg nem lesz túl késő!)...
Kedves Gazdi, ez tipikusan olyan kérdés amit nem lehet látatlanban megválaszolni, akár tályog is lehet a szájában, érdemes lenne minél hamarabb állatorvoshoz menni a cicóval.
A műtétnél igazából az altatás ami veszélyes- ha figyelmes az orvos akkor nem lesz semmi baj- de a nyuszit könnyű túlaltatni. Az ébredés hasonló mint a többi háziállatnál vagy akár nálunk is- kóvályog a nyuszi, elesik- a baj az, hogy ő ugrálni akar majd- erre kell figyelni, nehogy leessen valahonnan és megüsse magát...
Belső fadekorációként leggyakrabban vasfát, szőlőtőkét, fűzt, különböző uszadékfákat, mangróvét és platánkérget szoktak használni. A lényeg csupán annyi, hogy keményfa legyen, a puha fafélék ugyanis könnyen elrothadnak. Mindegyiknél fontos azonban megemlíteni, hogy a vizet kisebb-nagyobb mértékben színezik (barnítják, sárgítják). Ezzel nem árt számolnunk, mielőtt beletesszük az akváriumba.
Érdemes lenne egy kontrasztkásás etetés utáni röntgen vizsgálatot végeztetni, nincs-e nyelőcsőtágulata (lefűződése) a kiskutyának?