1816. Beteg, vagy csak úgy néz ki a görény?
A vadászgörények gyakran tesznek olyan dolgokat, amikkel halálra rémisztik gazdájukat, mivel komoly komoly egészségügyi gondokra engednek következtetni.
A vadászgörények gyakran tesznek olyan dolgokat, amikkel halálra rémisztik gazdájukat, mivel komoly komoly egészségügyi gondokra engednek következtetni.
A kutyák és macskák bélrendszerében élősködő férgek nagy része képes az emberben is megbetegedést okozni. A gyermekek különösen nagy veszélynek vannak kitéve!
A görények különös vonzalmat éreznek a gumiból készült tárgyak iránt, de mi nem szeretjük, ha ilyesmikkel játszanak, mert akár életük is veszélybe kerülhet. Olyan játékokat válasszunk görényeink számára, melyek ugyan élvezetet nyújtanak, de nem jelentenek fenyegetést rájuk nézve.
Bár értelmi képessége meghaladja a kutyáét, ez utóbbiakkal összehasonlítva a görényeket nehéz tanítani, több dolog miatt.
Beköszöntött a tavasz és egyre több virág nyílik. Most kezdenek fészkelőüregeket keresni a magányos méhek, melyek védelmét a fura elnevezésű, de rendkívül izgalmas eszközökkel, a darázsgarázsokkal segíthetjük.
A kép alapján lehet mechanikai sérülés, vitaminhiány, de gombás fertőzés is. Érdemes lenne felkeresni a helyi állatorvost a pontos diagnózis és célzott kezelés végett.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetekkel járó gerincsérv esetén csak abban az esetben várható javulás, ha a gerincvelő sérülése még nem visszafordíthatatlan. Sajnos ez a fajta elváltozás idős németjuhász kutyáknál elég gyakori. A következő homeopátiás szerek keverékét tudom ajánlani: Nux vomica D6, Symphytum D4, Rhus toxicodendron D12, Calcium fluoratum D12. Ezen szerek mindegyikéből adjon a kutyusnak naponta 3 alkalommal - a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ezt folytassa 3 héten át. Ha ez idő alatt nem következik be javulás a kutyus állapotában, akkor valószínűleg a gerincvelőt visszafordíthatatlan károsodás érte. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Üdvözlöm! A víz savanyításához patikában kapható aszkorbin savat, azaz C-vitamint javaslok. Ezt 10 g-os tasakokban lehet venni. A vitorláshal, ha huzamosabb ideig az aljzaton van, nem mozog és nem eszik, akkor ott biztosan baj van!
A levedlett régi tollak helyett újak nőnek, amik előbb tolltokban, vagyis viaszos hártyában fejlődnek ki, majd lepattogzanak a kifejlett tollról. ha huzamosabb ideig, hetekig nem válik le a hártya a tollról, akkor kézzel óvatos dörzsöléssel le lehet segíteni. Ha nagyon problémás a vedlés, úgy az esetleges vedlési problémákat okozhatja vitaminhiány, de az un. circovírus is.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához! A dudor lehet vérömleny, tályog, de akár daganat is...