1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Kedves Gazdi! Érdemes lenne beszerezni nekik fűtött kutyaházat, olcsóbb, mintha állatorvoshoz kellene járni velük, mert megfáztak. Hosszú távon kifeizetődő.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A huzamos ideig tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Hát ezek elég széles biztonsági sávval rendelkeznek, így túladagolás nem nagyon fordulhat elő, DE Egy kb. négyszeres túladagolás már hányást okoz, de ennyit véletlenül nem lehet adni, az othoni tárolás pedig nem ajánlott csak súlyos fertőzöttség esetén ahol 14 napos ismétlés szükséges...de hát akkor meg el kell zárni. Ha hányás, hasmenés jelentkezik, akkor azonnal forduljanak állatorvoshoz.
Ajánlom, hogy keressen fel kimondottan ortopédiával, ortopédiai műtétekkel is foglalkozó állatorvost. Visszatérő sántításnál egyébként ajánlott röntgen vizsgálatot is csináltatni, amellyel egyéb ízületi elváltozások is diagnosztizálhatók.
Nem tudom ennyiből, mi a baja a cicának. Ha nincs jól, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Pl: röntgen, ultrahang.