1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján én nem gondolnék asztmára, inkább légcsőkollapszusra, ami annyit jelent, hogy izgalmi állapotban (félelem, stressz, öröm) összelapul a légcső egy szakasza, és nehezen kap levegőt az állat. Az ilyen kistestű kutyusok egyébként is hajlamosak az ilyen jellegű panaszokra. Javaslom, hogy minél hamarabb vizsgáltassa ki kedvencét (Rtg.!), és ha meg van a pontos diagnózis, akkor lehet kezelni ezt az állapotot. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, 06 (20) 928-4425.
Kedves Gazdi! Ennyire szűkös leírásból nem lehet megállapítani a problémát. Kérjük, hogy vigye az ebet állatorvoshoz, aki vizsgálatok után megfelelő diagnózis tud felállítani!
Nem. Mindenképpen vigye állatorvoshoz (szétkapart szemölcs vagy histiocytoma). Valószínűleg műteni kell.
Kedves Gazdi! A macska hányását sokféle dolog okozhatja: a táp is lehet felelős egy mohó étkezést követően, de akár a bélerlzáródás tünete is lehet. A hányás tartalma árulkodó lehet a kiváltó okra nézve - szőrcsomó, félig megrágott levelek, nem rendesen megrágott étel, habos folyadék stb. Pár alkalom még nem jelent feltétlenül komoly bajt, de mindenképp javasolt állatovosi vizsgálat (és amennyiben aktuális, így a vemhességel kapcsolatos kérdések is megbeszélhetőek).
Ez elég gyakran előforduló probléma. Ma már nem kell megvárni amíg teljesen elromlik e a sérült fog. www.vetfog.hu ezt tudom ajánlani.