1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Persze, lehet! De azért vízzel ne töltse fel :) Aljzatnak a kerti föld, kimikrózva a legjobb, a kereskedésekben kapható szénát ajánlatos az aljzatra teríteni, illetve kisebb darabokra törni és elszórni. Lapos vizestál és hüllő izzó, illetve egy spot lámpa égjen. Nappal 28-32 C legyen, ez éjszakára lehűlhet 20-25 C-ig. Mindig adjon neki jó minőségű hüllővitamint! Pl.: Korvimin
Azt javaslom, hogy mind a 3 cicát meg kellene mutatni állatorvosnak! Az 1 éves kandúr esetében pedig rövidesen be kellene tervezni az ivartalanítását, mert e nélkül gyakran el fog kóborolni, úgy mint most. Ami a dolognak azt a részét illeti, hogy a régi macskájuk hogyan fogja elfogadni a 2 kölyköt, nehéz jósolni bármit is. Az első pár hét biztosan nem lesz könyű, de rájuk kell bízni a dologot.
Tejet nem, de savanyított tejtermékeket, pl. aludttej, kefír, joghurt nyugodtan kaphat a kutya! Próbáld ki a száraztápra öntve is ezeket.
Kutyusod még nagyon pici, idővel meg fogja szokni, hogy néha egyedül kell lennie. Valóban nem kell minden nyüszítésnél lemenned hozzá. Kint hagyhatod éjszakára, de mindig legyen fedett helye (nyáron is!), bár,ha ennyire sír, a szomszédokkal nem lesz túl jó a viszony :)
Védett állat révén a papírjaiból egyértelműen ki kell derülnie az eredetnek (pl. tenyésztői bizonylat), ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy honnan származik. Magyarországon a királypitonok jelentős része úgynevezett "vadbefogott", ritka a fogságban tenyésztett állat.