1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Léteznek Spot On cseppek, készítmények, amiket használhat. Ha nem tudja felcseppenteni, akkor be kell bódítani a parazitairtásra. Dr Fekete Richard
Ha a hátán fekszik a madár, az súlyosabb stádiumú betegséget feltételez, mint egy lábtörés következménye. A törött lábú madár felhúzza, vagy lógatja a lábát, a szerint, hogy hol van a törés helye. Lábszártörés esetén akár gyufaszállal és ragtapasszal is sínbe teheti a lábat. Egyéb esetben vagy állatorvoshoz forduljon, vagy vigye a sérült madarat a legközelebbi állatkertbe, madártani egyesülethez.
Sajnos a leírt baleset tipikus példája annak, hogy a kereskedésekben kapható mű akvárium-díszítőelemek nem csak természetellenes hatásúak (néhány igen jól sikerült agyag fatörzs kivételével), hanem még balesetveszélyesek is. Jó vízminőség, táplálás és megfelelő egyéb tartási körülmények mellett az úszók visszanőhetnek (bár nem lesznek olyan szépek, mint eredetileg voltak) és a hal meggyógyulhat.
A vemhességet kb. 28.- 30. napjától ultrahangvizsgálattal lehet megállapítani.Figyelembe kell venni, hogy akár a nyaralás utolsó napján is vemhesülhetett, így tanácsos több vizsgálatot végeztetni.
Ezt megint csak állatorvos tudja eldönteni, aki személyesen megvizsgálja. Az esti hangok lehetnek társkeresési próbálkozások is.