1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Az alábbi cikket ajánljuk.
Egy daganatos elváltozás semmiképpen nem jó, ha ott van. Jobb azt mielőbb eltávolítani, mielőtt még áttétek keletkeznek valahol. Ha a cica jó általános állapotban van, akkor jobb a műtéten minél előbb túl lenni. Ha ezt nem akarja, 1-2 év múlva már nem biztos, hogy ilyen jó esélyek lesznek! De döntenie Önnek kell! Műtét nélkül legalább akkor a rizokó, mintha megoperáltatja.
A leopárdgekkók szeretnek ásni, túrni. Ez teljesen természetes viselkedés, főleg a nőstények a tojásrakáskor ásnak sokat, ha nincs bent tojató. A terráriumba legalább 5-8 cm vastagságban ajánlatos homokot elteríteni, és több búvóhelyet létesíteni, ezek lehetnek: faágak, szőlőtőke, lapos kövek, félbevágott kókuszhéj.
A tünetet okozhatta idegen tárgy, de valószínűbb fertőzés. Első esetben javasolt tályognyitás, fertőtlenítés, bakteriális fertőzés esetén antibiotikum. A pontos diagnózis és kezelés céljából állatorvos felkeresése indokolt.
A kutyákat megfertőző parvovirus nem betegíti meg az embert, úgyhogy a nagypapájának nincs félnivalója.