1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Talán a rendszeres fizikai kapcsolat, az állandó kint lét biztosítása a cél, amit szeretne elérni. Ez különösen a kézzel nevelt nimfák igénye. Ha nincs lehetőség a kaliton kívüli tartásra, akkor talán párt kellene venni mellé, vagy más megoldás nem lévén, új gazdit kell találni számára.
Ha a madárnak van és természetes állagú a széklete, akkor nincs ami megbetegedésre utalna. A hullámos papagáj optimális napi fejadagja magkeverékből 2-3 cl keverék. Talán ennyit kellene tenni elébe és akkor nem "eheti túl" magát.
Ennyiből szinte semmit nem tudok mondani. Feltétlen vigye állatorvoshoz. Lehetnek hasi fájdalmai, de szívelégtelenség vagy epilepsziás roham sem kizárt.
Valószínűleg krónikus külső hallójáratgyulladása van kutyusának. A megoldás: kétoldali ún. Zepp-Hinz műtét, azaz a külső hallójárat megnyitása, lerövidítése, majd utána célzott antibiotikumos kezelés (ami ha jól láttam a baktériumokat: szájon át ciprofloxacin, fülcsepp pedig gentamycin kombinált csepp pld.). Ha ezt végigcsinálja akkor a gyógyulás sikeres (2 hét) - ha természetesen nincs a hallójáratban daganatos elváltozás -, kiújulás esélye max. 5-10% élete során, de ebben az esetben is jól kezelhető. Az anyagi része pedig: szerintem jobban jár, ha ezt most egyszerre végezteti el (a teljes ktg. szerintem max. 60-70EFt=műtét, kötözések, antibiotikumok stb.), mintha hagyja, és több évig fizet a kezelésekért és az antibiotikumokért, közben pedig nem változik semmi... Az ilyen krónikus külső hallójáratgyulladásnak egyébként komolyabb szövődményei lehetnek, ráterjedhet a közép- és belsőfülre is, ami már maradandó károsodáshoz is vezethet...
A leírtak alapján nagy a valószínűsége, hogy az állat mégiscsak vemhes. (Daganat gyakorlatilag soha nem jelentkezik egyszerre minden emlőn. ) A biztonság kedvéért mutassa meg az állatot az állatorvosuknak.