1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Nem valószínű, de meg kellene vizsgáltatnia, mert egyéb okai is lehetnek a hasméret növekedésének.
Válaszom, nem. A törpehörcsögök és a kutyák vírusos, bakteriális illetve parazitás fertőzései nagyon különböznek. Azonban vigyázzon, mert a hörcsög harapós, könnyen megtámadhatja a kutyát.
3 óránként érdemes szoptatni, ha ezután a kicsik szépen alszanak, és fejlődnek is, akkor nincs szükség külön tápszerre, van elég anyatej. 5-6 hetes kórtól lassan érdemes átszoktatni őket a "szilárd" táplálékra(kölyköknek való eleség). A mennyiséget nehéz megmondani, ugyanis a kisállat igénye függ az étel tápanyag-tartalmától. A tápszert, előírásnak megfelelően elkészített oldatából annyit kell adni, amennyit a kölyök kíván.
A bűzös lehelet okának kiderítésére alaposabb állatorvosi kivizsgálás szükséges. Többféle probléma is szóba jöhet, az előzmények ismeretében akár idült belső bajok sem zárhatók ki (pl. vesebetegség). A legkevésbé szóba jövő lehetőség a nyitott gyomorszáj.....
Elég a bak nyuszit ivartalanítani, és kevésbé kockázatos is, mint egy nőstényt.