1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
A válaszom, igen. A hasmenés fertőzéstől lehet, amit vírus, baktérium vagy más parazita okoz. Elkaphatja az Ön cicája, ezért a másikat állatot orvoshoz kell vinni. Nem szabad a két macskát összeereszteni, vagy egy tálból etetni. Szerencsésebb esetben ételallergiáról van szó, ami nem fertőző, de ezt is csak orvos tudja kideríteni.
A kérdésre nem lehet egyszerűen és röviden válaszolni, mert az nagyon sok apró részlettől függ, amit nem ismerek. Könnyen emészthető, puha csontokból (pl. csirkenyak, farhát) akár minden nap ehet a kutya egy keveset, de pl. keményebb marhacsontokból már nem. Az sem mindegy, hogy a kutya hogyan van szoktatva, a bélrendszere mennyire van felkészülve erre. Az sem mindegy, milyen a kutyák bélsara, nem okoz-e nekik a csont etetése ürítési nehézségeket. Nem mindegy a napi mennyiség kérdése sem. Szóval, sok szempontot kell figyelembe venni, amikor erről van szó. Egyébként hasznos tanácsokat olvashatnak erről Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvében. Ehet a kutya csontot? Kutyának csontot, macskának tejet?! A kutyám megette a csirke csontot amit tudjuk, hogy kilyukaszthatja a belét.
Azonnal állatorvoshoz kellene vinni a kutyát, az ilyen tünetek komoly betegségre is utalhatnak, nem lehet így látatlanban segíteni! Mielőbbi állatorvosi vizsgálat lenne szükséges.
Sok minden lehet az oka a szőrhullásnak. Lehet külső élősködő,ami a faforgács cserével és gyógyszeres kezeléssel kiirtható, de lehet takarmányozási probléma vagy akár vitamin hiány is. Az egyetemi Kisállatklinika Egzotikus osztályát tudnám javasolni, hogy kiderüljön mi is a probléma.
Nem, állatok nem kaphatják el, ahogy azt korábbi megválaszolt kérdéseinknél is láthatod (lásd a linket lejjebb)