1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
A kérdésében benne van a válasz is: nem ártana bélsárvizsgálatot végezni. A továbbiak ennek eredményétől (is) függenek. A rendszeres (legalább 1/2 évenkénti) állatorvosi vizsgálat, a szokásos féregtelenítés (legalább negyedévenként) éppen az ilyen esetek megelőzését hivatott szolgálni.
Látatlanban nem lehet megmondani, hogy pontosan mi lehet a duzzanat. Sérülés, daganat, fertőzés egyaránt okozhat ilyen tünetet. Ezek elkülönítése csak alapos állatorvosi vizsgálattal lehetséges. Javaslom mutassa meg egy hozzáértő szakembernek a teknőst.
A Frontline nem kifejezetten jó a szőrtüszőatkára. Én a Tactic fürdető oldat használatát javaslom.
Ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hogy az életkor önmagában nem betegség. Nyilván alapos fizikális vizsgálat, vérvizsgálat és szükség esetén mellkas RTG és szív UH+EKG kellhet ahhoz, hogy kimondhassuk, hogy az állat biztonságosan altatható. Ezek a vizsgálatok egy 13 éves kutyusnál műtét nélkül is ajánlottak, amolyan állapotfelmérő jelleggel. Ha ezeken semmilyen rendellenesség nem észlelhető, akkor a kutya altatása megfelelő protokoll mellett kifejezetten biztonságos.
A kép alapján nehéz bármit is mondani. Külső és belső sérülés is okozhatja, javaslom, keressen fel minél hamarabb egy kisállatorvost.