1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Félthette a finom falatokat, esetleg más megérzései vannak. A kutya lehet stresszes, és megérezheti a családban, a gazdiban felgyülemlett feszültségeket is. A cikkekben bővebb választ talál!
Nyugodtan rövidebbre vághatja a szőrt, nem fog megvakulni. Viszont egy kis napellenzőt érdemes hagyni a szeme felett, mert a pulik szeme érzékeny lehet (nem mindre jellemző) a napsütésre és ilyenkor bármilyen módon is, de megpróbálják eltakarni a szemüket, pl: elbújnak, vagy a lábukkal takarják a nap elől és ilyesmik.
Előfordulhat vérzés vemhes deguknál (ami nem jelenti feltétlenül a vetélést), de így látatlanban nem tudok ezzel kapcsolatban pontos diagnózist felállítani. Ha jó a hangulata, van étvágya és iszik, valamint nem ismétlődik a vérzés, akkor úgy vélem, hogy nem kell megijedni emiatt. Rágcsálóknál előfordul, hogy megölik a kölykeiket. Fontos, hogy a vemhesség utolsó szakaszában el kell választani a hímtől, és csak a nőstényt szabad a kicsikkel hagyni. Ez általában megoldja a problémát.
Mindenképpen nézesse meg állatorvossal a kutyust! Okozhatja a panaszokat fertőzés, az a bizonyos fog, vagy egyéb belgyógyászati probléma is...
Nem vagyok túl profi ebben a témában, inkább belinkelek ide egy oldalt, ahol szépen le van írva a fül ragasztás és szerintem ha írsz a lap tulajdonosának, ő talán segít is neked a témában. http://www.chinese-crested-dog.hu/ragaszt.html Viszont a kutyakozmetika mellett biológia szakos is vagyok, és tanulmányaimból tudom, hogy a kalciumnak elég kevés köze van a porchoz. A kalcium inkább a csont felépítésben vesz részt. Persze lehet egy keveset segíteni vele a kutya fülén, de alapvetően jobb lenne, ha porcerősítőt adnál neki. Esetleg kombináld ezt a csonterősítőt, amit most használsz, a porcerősítővel. A porcerősítőkben MSN, Glükozamin és Kondroitin vegyületek vannak Ilyen porcerősítő, pl: Nutradyl (Térd- és csípő műtétek után is ezt adják a porc ´visszapótlására´, erősítésére.). Mivel több hasonló készítményt lehet kapni (rákpáncél vagy cápaporcos kivitelben is), azt ajánlom inkább állatorvosnál, vagy állatpatikában vedd meg, ott tudni fogják miről van szó!