1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Igen, normális. Lakásban tartott kutyáknál gyakran előfordul.
Nem hinném, hogy komolyabb baja lenne a cicának, talán a párzási időszak jelei. Ha hosszabb ideig fennáll a probléma és esetleg egészségre káros tünetek jelentkeznek, forduljon állatorvoshoz.
Igen, valószínűleg a vízzel lesz a gond, méghozzá a kalcium tartalmával. Nem írtál vízadatokat az akiról, hogy milyen kemény a víz, de én arra tudok tippelni, hogy túl lágy. Sok cégnek van már calcium készítménye, de találhatsz ilyen "szereket" garnélás cégeknél is. Pl. Shirakura.
Ha egy tengerimalac 1 hete nem eszik, annak biztos komolyabb oka, van. Az egyik lehetőség, hogy nincs étvágya valamilyen belgyógyászati megbetegedés miatt. A másik lehetőség, hogy szájüregi elváltozás (fog túlnövés, szájüregi fekély stb)okozta fájdalom miatt, bár lenne étvágya, mégsem tud enni. Bármelyik okozza is a nemevést esetünkben, a diagnózis felállításához egy alapos kivizsgálásra van szükség (pl: vérvétel, bódításban végzett szájvizsgálat, fog röntgen stb). Javaslom minél hamarabb felkeresni egy állatorvosi rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő
Valamilyen bőrprobléma lehet, azonban ennek diagnosztizálásához meg kell vizsgálni a cicát, esetleg bőrkaparékot kell venni.