1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
A hányás sokféle betegség, probléma következménye lehet. Előfordulhat, hogy a cica csak a lenyalt szőrtől szabadul meg ilyenformán, ám az is lehet, hogy komolyabb a probléma. A gyakran jelentkező hányással mindenképpen érdemes állatorvoshoz fordulni. Úgy gondoljuk, kicsi a valószínűsége, hogy a szőr megritkulása a hányással nincs összefüggésben. Ennek egyik leggyakoribb oka a külső élősdiekkel való fertőzöttség. Üdvözlettel a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A kalitkában felnőtt papagájok akár teljesen elveszíthetik röpképességüket. Ez nem tényleges betegség, csak mivel nincs szükségük erre a képességükre, így a repüléshez használandó izmaik fejletlenek. Legyen lehetőségük állandó ásványi anyag utánpótlás felvételére. Ezt lehet külön tálban is felkínálni, de megfelel a természetes szépia is. Csak megjegyzem, hogy a képen valóban fiúnak és lánynak (illetve hímnek és tojónak) látszanak a papagájok, de mintha a fehér-tarka lenne a fiú és a szürke a lány. Persze lehet, hogy a gyenge felbontású, rossz fényviszonyok közt készült fénykép miatt tűnik így.
Az Ön által leírt tünetek akár a belső szemnyomás fokozódásából, akár belső generális szervi megbetegedésből adódhatnak. Ezek alapján, mind a gyógykezelés, mind a várható eredmény nagyon sok mindentől függ. További részletes vizsgálatra lenne szükség. Beszélje meg orvosával a várható eredményeket és a költségeket.
A lakásban tartott papagájok vedlése egész éveben folyamatos, legfeljebb az intenzitása változó. Olyan, hogy tollhullás elleni táp nem létezik, valószínű, hogy vedlést elősegítő eleségre gondol. Általában a sok "E" vitamint tartalmazó kendermagot áztatják be multivitamin és ásványi anyag készítménybe, ami segíti az új tollazat gyorsabb váltását. Azt, hogy többet "csipog" a madár, mint a téli időszakban, valóban okozhatják a hormonok, vagyis párosodna.
A Spot On készítmények és a Nyakörvek a leghatásosabbak. Az előbbiek (Frontline, Prac-tic, Advantix, ExSpot stb.) hatása általában egy hónapig, az utóbbiaké (Scalibor, Kiltix stb.) fél évig tart. A kereskedelemben többféle kapható, az ár helyenként igen eltérő lehet. Szerintem keressen fel egy állatorvost vagy egy állatpatikát, ahol meg tudja nézni ezeket a termékeket.