1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Igen, a csirkecsont akár veszélyes is lehet a kutyának. A gyerekmesék és a helyes kutyanevelés, kutyatartás, kutyatáplálás az két egymástól nagyon távol álló világ. A marha- vagy sertéscsont nem törik szilánkosan - a szárnyas állatoké igen, - ez a külömbség ! Próbáljon inkább egy kutyatartással kapcsolatos könyvet elolvasni: http://bolthely.hu/4tappancs/id/00090_Horst_Hegewald-Kawich__KEVEREK_KUTYAK http://bolthely.hu/4tappancs/id/00127_Anna_Laukner___A_kutya_taplalasa A "kunyeráló" kutyát mi kutyatrénerek "helytelenül vagy rosszul nevelt"- nek hívjuk. Minden kutya leszoktatható erről.
Ma már a kisállatok fogaival kapcsolatos bajokat szakképzett állatorvos fogászok látják el leginkább hozzértően. Igaz, nincs minden településen ilyen szakember, de ha van mód és lehetőség szállítani a kutyát, érdemes lehet akár messzebbre is elvinni. Akit én ajánlani tudok, dr. Kovács Katalin, itt a fővárosban dolgozik www.vetfog.hu oldalon tájékozódhatnak. Ha nincs lehetőségük felhozni a kutyát ide Budapestre, akkor is tanácsos megmutatni egy állatorvosnak, mert ő azért sok hasznosat tud vele tenni egy vizsgálat után, és a kérdéseikre is tud majd válaszolni.
Csak egy nagyon alapos szemészeti és hallójárat vizsgálattal lehet választ adni a kérdésre. Az utóbbinak azért van jelentősége, mert elképzelhető, hogy a kutya fülében található, egyensúly szabályózó szerv nem működik rendesen.
Kedves Gazdi! Nem érdemes másfajta eleséggel keverni, mert úgy nem lesz megfelelő hatása. Ha keverik, akkor csak ugyaennek a tápnak a konzerves megfelelőjével lehet! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A korai kölyökelhullás gyakori oka a herpeszvírus fertőzés. A szukának kétszer:a tüzeléskor és a várható ellés előtti oltással ez a betegség megelőzhető. A császármetszéskor a kölykök légzést és keringést javító gyógyszert szoktak kapni a légzés és a vérkeringés mielőbbi normalizálásához.