1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát (akár máshoz, mint eddig), mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
A falhoz közelítéskor néhányszor meg kell ijeszteni (hang effektussal vagy vízspricceléssel) Kaparófára szoktatni, közös jétékkal, motivációval. A macskamenta jó segítség lehet!
A kutya hangjának és az ugatásának a megváltozása elsősorban a torok-garat-gége tájék elváltozásai, idült gyulladása, esetleg más jellegű problémái miatt alakulhat ki. Mindenképpen nagyon alaposan meg kellene a kutyájukat vizsgáltatni ezen a területen.
Minden valószínűség szerint egy kifekélyesedett daganatról van szó. Állatorvosi segítség nélkül nem tudok megoldást.A fekély rendszeres fertőtlenítése nem fog segíteni,és a kutya még szenved is. Kell, hogy áldozzanak anyagilag egy öreg családtagra. Ha a családtól, barátoktól nem kap segítséget,próbáljon körülnézni a különböző állatvédő egyesületek, alapítványok között. Bár azok a gazdátlan állatok gyógykezelésére kapják az adományokat.