1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Helyes tartással és takarmányozással. Agámás cikkek >> -Éva
Kedves Anna, az hogy milyen a kutya, csak a gazdán múlik... Ha nme neveli, vagy rosszul neveli, akkor rossz lesz a kutya. Lehet csak unatkozik és mivel nincsenek kielégítve a fizikai és szellemi igényei, - ezt a leírt tünetekkel jelzi. Az agreszivitással kapcsolatban ajánlom a 'Félős és agresszív kutyák' ismeretterjesztő e-oktatási programot: www.4tappancs.net
A két hónapos nimfa már önálló, így a madár vagy nem két hónapos, vagy beteg és ezért nem eszik magától. Az már csak magánjellegű megjegyzés, hogy egy nimfafiókát megszelídíteni kellene, nem pedig kézzel nevelni. Hasmenéses madárnak tilos a zöldeleség, a fürtöskölessel jó úton jár, a táp lehet romlott, vagy rosszul készíti el, például túl híg, vagy hideg. A már kitollasodott papagájfiókának a sűrű langyos táphoz lehetne keverni kissé megpuhított hántolt kölest. A hasmenés jellegétől függően lehet, hogy állatorvosi kezelést igényelne. Nimfás cikkek >>
Kedves Érdeklődő! A papagáj egyen számára összeállított eleséget (megkóstólhatja a görögszénát, de ne legyen napi étel), vegyszermentes gyümölcsöket, kapjon vitamin és ásványianyag kiegészítést, zöldeleséget. Az emberi ételekből fajtól függően ehetnek kevés soványhúst, sajtot, háztartási kekszet (sokan ellenzik, mondván nincs hasznosítható tápanyagértéke, de a papagájok jelentős része szereti, jutalomfalatként etetve nem tudok káros hatásáról). A lényeg, hogy mindenből csak keveset kapjanak, a testtömegüknek megfelelően. Asztali sót, kristálycukrot kerülni kell.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben - ha súlyos hasmenéssel is társult a dolog. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!