1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Számos tényező befolyásolja az alomszámot, egészséges állatoknál átlagosan 4 kölyökre lehet számítani.
Ha Budapesten vagy környékén tetszik élni, akkor a gekkó orvoslására a legmegfelelőbb hely az Állatorvostudományi Egyetem Belgyógyászati Tanszéke, itt Dr. Beregi Attila specialitása az egzotikus állatok gyógyítása. A bejelentkezés előzetes telefonegyeztetés alapján történik. Telefonszám: (06-1) 478-4138, (06-20) 954-9793. Ha vidéken tetszik élni, ebben az esetben meg kell keresni azt a legközelebbi kisállatgyógyász szakállatorvost, aki egzotikus állatok gyógyításával foglalkozik.
Igen, van, a megfelelő Ca-Foszfor kiegészítő és a Korvimin arthro nevő készítmény csodára képes.
A hüllők tartása nagy felelősséggel jár! Azt tudni kell, hogy mindegyikük védett és az országhatárokon áthozni is csak külön engedéllyel szabad, csempészetük büntethető. Mindenképpen szükséges egy állatka beszerzése előtt annak legmegfelelőbb tartásáról tájékozódni és a megfelelő körülményeket megteremteni. Ehhez nagy segítséget nyújt korunk vívmánya, az internet, ezen belül az internetes keresők használata. Mutatóba néhány oldal a sok közül, ahol minden kérdésre megtalálhatók a válaszok: http://teknos.lap.hu http://gorogteknos.uw.hu http://www.zoomedia.hu/terra/t_097t.htm
Igen, a Galastop egy modern és nagyon jó készítmény. Akár megelőzésre is lehet adni a tüzelést követő 7-8. héttől elkezdve. A sorozatos álvemhesség hajlamosít az emlődaganatok kialakulására. Az ivartalanítás ezt a kérdést megoldja, de tilos tüzelés után vagy az álvemhesség alatt műttetni, mert akkor nagyon intenziv tejelés indulhat be, amit nehéz elnyomni.