1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Kedves Gazdi! Ő ugyan nem gödöllői, de nagyon jó, érdemes lenne megmutatni neki a kutyust: http://www.kutyadaganat.com/ Egyéb terápia: Szelíd kezelés >>
A leírás és a véleményem alapján nem tűnik betegségnek ezért kezelést sem igényel. Ha biztosra akar menni akkor egy teljes kivizsgálást kell csináltatni,a laborvizsgálatok a klinikai tünetekben nem jelentkező elváltozásokat is jelzik.
Szerintem nem lehet "túladagolni", eheti minden nap, de szerencsésebbnek tartom, ha más tápot vagy táplálékot is ad neki. Emellett még kaphat egyéb "bélsárlágyító" gyógyszereket, táplálékkiegészítőket (pl. Laevolac-Lactulose syrup) is.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Gazdi! Gyakori kérdés, ezért írtunk róla cikket, ajánlom figyelmébe:Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? >>