1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Erről látatlanban nem lehet semmit sem mondani. Mindenképpen meg kell mutatni állatorvosnak. Az esedékes oltások miatt amúgy is fel kell keresni, ezt a problémát is jelezzék.
A hirtelen fokozott étvágynak hormonális betegségek lehetnek a hátterében, amelyek vér laborvizsgálattal diagnosztizálatók. A szőrhullásnak szintén számos oka lehet, amit fotók alapján nem lehet megítélni. Vigye a cicát állatorvoshoz !
Ha már kollega látta, de nem javult, azt javasolnám olyan állatorvosnak is mutassa meg, aki a szemészetben jártasabb. A fotók alapján nehéz megítélni (pl. nekem úgy, hogy csak a szaruhártya érintett, de Ön azt írta, hogy az az elülső szemcsarnokban van - ami nem mindegy...)
Lehet pszichés eredetű, de azt javasolnám, mielőtt erre a következtetésre jutnánk, vigye állatorvoshoz. A bepisilés oka lehet pl. húgyhólyag eredetű (gyulladás, tumor, kő, beidegzés stb.) vagy akár gerincvelői is...
Nem látszik krónikus mértékű töredezettség, vagy elnövés a képek alapján. Ha a madár fogyaszt a felkínált szépiából, akkor elvileg nem lehet kalciumhiány a tünet okozója. Amennyiben a csőr állapota romlik érdemes elvinni egy állatorvoshoz. Szaruképződési zavarokat többek közt májfunkció probléma is okozhat, de ennek kiderítéséhez alapos vizsgálat szükséges.