1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Tisztelt Kérdező! Mindkét megoldás lehetséges. A legyengült cicát könnyen éri baleset: nem tud elfutni kutya vagy autó elől, a többi macska is megtámadhatja. Könnyen kiszárad, kisebb a tűrése minden tekintetben. A keringése könnyen összeomlik (shock) akár a legkisebb megterhelésre is, ami azonnali halálhoz vezet. Tehát nem feltétlen meghalni megy el, de nincs ereje visszatérni. Az ilyen cicákat befogadni fokozott felelősség: már az első hasmenés, vagy bármi más rendellenesség esetén célszerű azonnal szakszerű ellátásban részesíteni (állatorvos), mert a macska saját immunrendszerére nem lehet számítani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A kép minősége nem a legjobb, mezei egérnek tűnik.
A rendelkezésre álló konkrét információ sajnos kevés ahhoz, hogy a kérést tisztességesen meg lehessen válaszolni. Jó lenne tudni ugyanis, hogy a megbetegedett és elhullott cicák mennyi idősek (voltak), be voltak-e oltva rendesen (ismétlő oltásokkal is) és azt tudni kellene azt is, hogy pontosan milyen bolha elleni nyakörvet tettek rájuk? És emellett még sok más egyéb körülmény ismerete is sokat segítene (segíthetne), például látta-e őket akkoriban állatorvos, mi volt a véleménye, stb...
Valószínüleg felfázott. Vizeletmintával "felszerelve" keresse fel állatorvosát.
Az étvágytalanság gyakran komoly problémák velejárója. Ajánlom, hogy mihamarabb vigye el egy állatorvoshoz. Lehet érdemes lenne egy vér- és röntgen vizsgálatot elvégezni. Az is lehet, hogy szörlabda ül a cicus gyomrában.