1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Az étvágytalanság hátterében sok minden lehet, ez szinte az első jele a betegségnek... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz!
A kutyák neme ??? Ivartalanítás ??? Mennyi idejük van a szakszerű szocializációra és összeszoktatási tréningre ??? Egyéb vonatkozásban itt olvashatják korábbi írásom ebben a témakörben: http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Kedves Gazdi! A csivava miatt nem kell aggódni.:) Főleg, ha jól kijönnek a nyuszival. ha mindkettő oltva van, nem lesz baj.:) Az ivartalanítással kicsit nyugodtabb lesz az állat, de ez egyedileg is változhat.:( Mivel a nyuszi valószínűleg már 10 hónapja ivarérett, így nem valószínű, hogy a most kijött viselkedés az ivaréréssel függ össze. Lehet hogy kicsit többet van ketrecben mint eddig? A ketrecében vannak játékai? Fogkoptató, rágófa? Ezek mind mind az unaloműzés szerepét töltik be.:) Azonban az időjárás változás is előhozhat egy kis agresszivitást.:) A vedlés a nyulaknál nem évszakhoz kötött. 2 nagyobb vedlés van az életükben utána szinte folyamatosan váltják a szőrt. Persze azért a tél beállta előtt látni az új téli melegebb bundát.:) A szőrváltás így folyamatos. Segíthetsz neki, ha minden nap vagy hetente többször egy kis fésűvel- macskáknak való is jó, de biztos van már kifejezetten nyuszik számára készült- átfésülöd a bundáját. Nemrég került fel a magazin oldalára egy cikk az ivartalanításról. Ha mégis emellett döntenél, akkor előtte azért olvassad azt el.:) Szép Napot Jekkel Gabi
Elképzelhető, de az sem kizárt, hogy valmi egyéb oka (betegség) van az alulfejlettségnek. Javaslom mutassa meg a kiskutyát állatorvosának. Addig a tejpótló (kiegészítő) adása javasolt.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján Zorán tipikus, a francia bulldogokra jellemző parciális rohamtüneteket látok, erős fájdalomtüntekkel kísérve. Nagyon jó antiepileptikumok állnak a ilyen esetekben a rendelkezésünkre, a rohammentesség elérése céljából. Egyéb információk érdekében, a kissgabriella@vipmail.hu címen tud elérni. vagy a honlapon található ügyeleti mobilszámokon. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella