1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Kedves Mihály, az ár rendelőnként változik, érdemes a kezelő állatorvosnál érdeklődni (az is számít, hogy főváros vagy vidék). Mindenhol más a vizsgálati alapdíj és a kezelés költsége.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Egy 12 kg tömegű spaniel nem tűnik nagyon soványnak, nem tudom miért kell az étvágyát javítani. Ha mégis csak kell akkor arra nem a calcium phosphoricum a legalkalmasabb, hiszen az csak a csontépítéshez és a tejképzéshez szükséges ásványi anyagokat tartalmazza. A vitaminok, különösen a B12 vitamin sokkal alkalmasabb erre a célra, de vannak étvágyjavító-immunerősítő hatású készítmények is,amelyeket a javasolt adagban célszerű adagolni.
Kedves Gazdi! A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Ha szopják a gidák akkor mellette nem nagyon van felesleg, leválasztás után lehet fejni, ekkor gondoskodni kell a gidák megfelelő táplálásáról