1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Kedves Gazdi, adjanak időt a kiscicának, hogy megszokja az új helyet és elfogadja az új gazdikat, még csak két napja hozták el, idő kell, hgy bizalmába fogadja Önöket. Kicsi még, és ilyenkor gyorsan változik, hamarosan játszadozó kis ördög lesz :) ebben kis társa is segítségére lesz.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Miért nem viszi állatorvoshoz, ez még nem jutott az eszébe? A gyerekét sem vinné?? A háziállat a mi felelősségünk, nem csak egészségben, de betegségben is!!!! A tartós hányás, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!!
Hát ez sok mindentől függ, érdemes egy pár napig figyelni, hogy rendesen eszik e és rendes bélsarat ürít e..ha nem akkor pedig megmutatni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvosnak. Üdv-Éva
Ez függ a megevett takarmány mennyiségétől, eltérő típusú takarmányt eltérő gyorsasággal emészt meg az állat, a hőmérséklet is befolyásolja, az állat aktuális állapota (stresszhatások, vedlés, szaporodás) Így hát a 2-5 napos ürítgetés elképzelhető, hogy normális...