1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát (akár máshoz, mint eddig), mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
A falhoz közelítéskor néhányszor meg kell ijeszteni (hang effektussal vagy vízspricceléssel) Kaparófára szoktatni, közös jétékkal, motivációval. A macskamenta jó segítség lehet!
A kutya hangjának és az ugatásának a megváltozása elsősorban a torok-garat-gége tájék elváltozásai, idült gyulladása, esetleg más jellegű problémái miatt alakulhat ki. Mindenképpen nagyon alaposan meg kellene a kutyájukat vizsgáltatni ezen a területen.
Minden valószínűség szerint egy kifekélyesedett daganatról van szó. Állatorvosi segítség nélkül nem tudok megoldást.A fekély rendszeres fertőtlenítése nem fog segíteni,és a kutya még szenved is. Kell, hogy áldozzanak anyagilag egy öreg családtagra. Ha a családtól, barátoktól nem kap segítséget,próbáljon körülnézni a különböző állatvédő egyesületek, alapítványok között. Bár azok a gazdátlan állatok gyógykezelésére kapják az adományokat.