1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Kedves Gazdi! Így látatlanban elég nehéz megítélni, hogy mitől lehet még mindig hasmenésük a cicusoknak, de ha engem kérdez, én az egyik legfontosabbnak a táplálkozásuk átalakítását tartom! Írja, hogy jó minőségű táppal eteti őket. Ha a whiskas eledelekre gondol, akkor abban nem tudok Önnel egyetérteni, hogy ez jó minőségű eledel lenne ... :( Ha szeretne ezen változtatni, akkor pl. a következő linken található cica-ételeket javasolnám kipróbálásra: https://www.naturavetal.hu/shop/hu/felins-plus-termkek-macskaknak/hsrudak?xd41d8=161195dbaab47f05f2096e72e3b41f7d De ez még csak az egyik - ám nagyon fontos - része a terápiának. Amennyiben nem szeretné, hogy a cicák gyakran kapjanak antibiotikumot és egyéb - mellékhatásokkal is járó - kezeléseket, akkor választhatja az ún. szelíd gyógymódokat is, mint amilyen pl. a homeopátia. Ebben az esetben azonban mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessenek a kis páciensek. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425 Amit még házilag megtehet a tünetek csökkentése érdekében, az a vadsóska-mag tea, amiből maximum 5 napon át egy-egy dl-t kaphatnak a cicák. De ez is csak átmeneti javulást hozhat, ha nem derül ki, hogy valójában mi okozza a visszatérő hasmenést náluk. Az ok kiderítése, és ennek függvényében kialakított egyedre szabott terápia a legcélravezetőbb módja kis kedvencei mihamarabbi gyógyulásának. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Kedves Bettina! Sajnálom a cicust, de a pontos diagnózist csak boncolással lehetett volna megállapítani. Okozhatta pl. mérgezés, corona- (FIP), FeLV fertőzés vagy egyéb vírusos megbetegedés (akár kombinálva is)...
Kedves Gazdi! Mindenképp mutassa meg állatovosnak a kutyusut, aki vizsgálatok után pontos diagnózist tud felállítani és megfelelő kezelésben részesíti!
A tünetek alapján nyaki gerinc (porckorong, meszesedés pl.) problémára tudok gondolni. Nem fogja megúszni az állatorvosi vizsgálatot, röntgent, amihez nyugtatni/bódítani/altatni kell. Többféle nyugtatószer létezik, sokféle formában (paszta, tabletta, por stb.), amelyekkel valahogyan csak megoldható az a rendelői vizsgálat...
Kijáró macskáknak olyan kombinált oltást, amelyben a leukózis elleni oltóanyag is benne van, nem csak a macskanátha és panleukopenia vírusai ellen.