1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Kedves Gazdi! Ha megvolt a bőrkaparék vizsgálat és nem talált más okot, akkor bizony lehet allergia. Azt is lehet diagnosztizáni a vérből. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Nem kell forralni, hanem amikor el kezd esni az eső, akkor az első 20 percben le kell zárni a gyűjtő edényt, hogy a tetőről lemosódó szennyeződések bemosódását megakadályozzuk. szűrni sem kell, hagyni kell a vizet a hordóban ülepedni és le kell szívni csak a vizet és használhatja is! Igen, a régebbi is jó!
A leírt tünetek és panaszok alapján nekem azért más lehetőségek is eszembe jutnak, amelyeket persze egy alapos betegvizsgálatokkal kell tisztázni. Nem lennék meglepődve, ha a kutyájának súlyos veseelégtelensége állna a háttérben. Mielőbbi alapos kivizsgálást javasolnék, benne vérvizsgálatokkal is.
Igen, és ha nem először fordul elő vedlési gond akkor a megfelelő UV világításról és intenzívebb vitaminozásról is gondoskodni kell.
Kedves Gazdi! Találgatások helyett célszerűbb lenne megmutatni egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után pontos diagnózist tud felállítani.