1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Ha Önt idézve az anyakutya "rohan vissza hozzájuk", nagy baj nem lehet az ösztönökkel és, ha a picik nem nyafognak állandóan, a tejtermeléssel sem. Leginkább nyugalomra, jó táplálékra és megfelelő mennyiségű folyadékra (vízre) van szüksége. Amennyiben nem agresszív a kölykökkel, (márpedig erre nem utal semmi) nyugodtan magára hagyhatja a kis "családot". Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben valóban mechanikai sérülés okozta a sebet, felesleges atka ellenes szert alkalmazni. Antiszeptikus kenőcs vagy csepp is elegendő. (De ne penicillin típusú antibiotikumot tartalmazzon.) A futókereket cseréljék le.
Olvasd el a témában írt cikkeinket, linkeket lásd lejjebb!
Első lépésben vigye el állatorvoshoz és nézesse meg a veséjét – nincs-e fölfázva a kutya, nincsenek-e vizelettartási problémái. Amennyiben orvosi indok nincs a vizelésre, akkor valószínűleg ez az úgynevezett örömvizelés – amikor is a kutya egy alárendelt pózban maga alá vizel. Sajnos nincs arra garancia, hogy ez a magatartás megváltozna. Annyit érdemes megpróbálni, hogy amikor hazamegy a munkából, amikor felkel az ágyból, akkor egy ideig nem foglalkozik az ebbel, mintha ott sem lenne a kutya. Pl. amikor hazamegy, előbb tegye le a táskáját, kabátját, menjen el a fürdőszobába kezet mosni stb stb. Amikor ezzel végzett, hívja magához a kutyát, simogassa, szeretgesse meg, játsszon vele egy kicsit, aztán amikor Ön úgy dönt, hogy most elég volt, akkor ezt jelezze a kutyának és fejezze be a játékot. Ezzel a kondicionált viselkedést meg lehet törni és talán újra lehet kondicionálni.
Ez egy bőrgyulladás, valószínűleg allergiás eredetű. Szerintem mutassa meg állatorvosnak. Jó lenne tudni az okát.