1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Ebben illetékes hatósági állatorvossal kellene felvenni a kapcsolatot. Szerintem érdeklődje meg a fogadó repülőtéren!
Állatorvosi segítségre van szüksége kedvencének. Ha konzervatív megoldással (olaj, beöntés) nem indul meg a bélsárürítés, akkor altatásban kell elvégezni a beöntést, csak így oldható meg a székrekedés. Ha időben nem fordul orvoshoz, az komolyabb szövődményekhez, amely akár műtéthez is vezethet, A jövőben ne adjon csontot a kutyusának! Olvass tovább! így kezeld a kedvenced emésztési problémáit homeopátiával! Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Emésztési probléma, bélgyulladás lehet a háttérben. Antibiotikum kezelésre lenne szükség, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Feltétlen állatorvoshoz kellene vinnie Kedvencét, ugyanis ez többféle megbetegedés is lehet (hólyaggyulladás, beidegzési zavar, húgykő, prosztata-probléma stb.)!
Az allergia nehezen kezelhető betegség. A hiposzenzibiláló oldatnak nem két hónap, hanem legalább fél-egy-év kell, hogy látható hatása legyen (első injekciók után egyébként általában erősödnek a tünetek), az sem feltétlen azt jelenti, hogy teljesen elmúlnak a panaszok, hanem, hogy kisebb/jelentősebb mértékben csökkennek (tapasztalat). A kúra során nem javallott kortikoszteroid inj. adása, úgyhogy vakaródzás esetén csak egyéb antiallergikumokat adhatók. A fülprobléma szintén az allergia miatt jelentkezik. Ha a hiposzenz,oldat nem válik be, akkor marad az egyéb alternatív terápia (homeopatia), vagy a tüneti kezelés (hosszúhatású szteroid, betametazon hatóa. inj.). A fülére szteroid/antibiotikum/antimikotikum kombinációs cseppet javasolnék (Surolan, Dexoryl stb.).