1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Igen, normális. Lakásban tartott kutyáknál gyakran előfordul.
Nem hinném, hogy komolyabb baja lenne a cicának, talán a párzási időszak jelei. Ha hosszabb ideig fennáll a probléma és esetleg egészségre káros tünetek jelentkeznek, forduljon állatorvoshoz.
Igen, valószínűleg a vízzel lesz a gond, méghozzá a kalcium tartalmával. Nem írtál vízadatokat az akiról, hogy milyen kemény a víz, de én arra tudok tippelni, hogy túl lágy. Sok cégnek van már calcium készítménye, de találhatsz ilyen "szereket" garnélás cégeknél is. Pl. Shirakura.
Ha egy tengerimalac 1 hete nem eszik, annak biztos komolyabb oka, van. Az egyik lehetőség, hogy nincs étvágya valamilyen belgyógyászati megbetegedés miatt. A másik lehetőség, hogy szájüregi elváltozás (fog túlnövés, szájüregi fekély stb)okozta fájdalom miatt, bár lenne étvágya, mégsem tud enni. Bármelyik okozza is a nemevést esetünkben, a diagnózis felállításához egy alapos kivizsgálásra van szükség (pl: vérvétel, bódításban végzett szájvizsgálat, fog röntgen stb). Javaslom minél hamarabb felkeresni egy állatorvosi rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő
Valamilyen bőrprobléma lehet, azonban ennek diagnosztizálásához meg kell vizsgálni a cicát, esetleg bőrkaparékot kell venni.