1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Sajnos, ezt (röntgen)vizsgálat nélkül nehéz megállapítanom. Lehet, hogy megrepedt a csontja, esetleg a csonthártya sérült. Ha az én kutyám lenne, biztosan megmutatnám állatorvosnak.
A leírása alapján 3 éve kezelik több helyen az erkélyről való kiesés következtében fellépő többszörös csonttörést. Mivel röntgen diagnosztika és az ortopéd sebészet Magyarországon rendkívül magas szintű, a leírása alapján semmi nem magyarázza, hogy 3 év után is egy nem gyógyuló seb van a csonttrauma fölötti területen. Figyelmébe ajánlom, hogy mi állatorvosok is specializálódtunk a különböző szakterületeken belül. Az interneten megtalálja az Állatorvosi Ortopédiai Szövetséget, valamelyik gyakorlott specialistájához bátran fordulhat a problémájával. Remélem hamarosan meggyógyulnak.
Sajnos szét kéne őket választani. Természetesen lehet ezt egy ráccsal is megoldani, hogy lássák egymást, de még az ellés előtt el kell különíteni őket a zavartalan szaporulat érdekében.
Lehet, hogy a hímvessző szabad részét hüvelyszerűen befoglaló tasak szájadéka túl szűk, és így a penis a közösülés alkalmával nem tud azon át kinyomulni. Vizsgálta már a kutyájánál az érintett területet állatorvos?
A hurutos, véres széklet eredetét újabb vizsgálatokkal lehetne kideríteni. Ma már állatorvosi vonalon is végeznek optikai szálas vizsgálatokat (pl. a Szt. István Egyetem Állatorvosi Karán - Bp. VII. István u. 2.). Laboratóriumi székletvizsgálat ill. vérvizsgálat is közelebb vihetne az okok felderítéséhez, de akár röntgen ill. ultrahang vizsgálat is szóba jöhet. Amennyiben nem történik javulás, végső soron egy diagnosztikai laparatómia (hasmetszés) is segíthet kideríteni, mi van a háttérben.