1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz!
Javasolnám, hogy készíttessenek röntgen-felvételt esetleges hólyag- vagy húgycsőkő lehetősége miatt. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben az ultrahang és esetleg egy citológiai mintavétel eredménye jóindulatú prosztata megnagyobbodást állapít meg, valóban segít az ivartalanítás (és esetleg mellette antibiotikumos kezelés, ha esetleg bakteriális eredetű gyulladás is szerepet játszik). Az altatás megfelelő vizsgálatok (vér, szív, tüdő RTG) után, megfelelő módszerekkel biztonságos lehet. Ha mégis aggódik, van gyógyszeres alternatív megoldás is, ami egy fél évig ható implantátum formájában gyakorlatilag az ivartalanításhoz hasonló hatást ér el, a prosztata tekintetében is, érdeklődjön róla állatorvosánál.
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza a hányást. Lehet, hogy egyszerűen csak a mohó evés. De az is lehet, hogy valamilyen rendellenesség van a háttérben. Ezt azonban csak további vizsgálatokkal lehet kideríteni. Nem szabad elfelejteni, hogy a hányás nem maga a betegség, hanem csak tünet. És többféle betegség tünete is lehet. Hogy betegségről van-e szó, és ha igen, milyenről, ennek kiderítése az állatorvos dolga.
A szállítás okozta stressztől felszínre törhetnek a szervezetben bujkáló fertőzések. A sárga széklet utalhat szalmonella feldúsulásra is. Meleg hely (akár infralámpával kiegészítve, aminek fénye elől ki is tud térni a madár, ha túl melege van) és pár csepp almaecet az ivóvízben segíthet, de ha napokig tartó híg széklet jelentkezik, akkor érdemesebb antibiotikumos kezelést kérni egy állatorvostól, nehogy kiszáradjon a madár.