1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Az ékszerteknősök jól hallanak. Zenét akkor lehet mellettük hallgatni, ha az nem túl hangos.
Kedves Kérdező! Nem, nem feltétlenül normális. Normálisan tavasszal és összel kellene tüzelni, átlagosan 3 hét az ún. "tüzelés" hossza és jellegzetes tüneteket tapasztalunk az egyes szakaszokban. Ha ezek nem jelentkeznek, az többféle kiváltó ok következménye lehet. A pajzsmirigy alulműködése nagyon gyakori ok-legalább ezt ellenőriztetni kellene, valamint az egyéb szervi problémákat feltárni egy vérvizsgálattal.
A leírtak alapján nem tollhullás, hanem tolltépés a probléma. Ez leginkább az unatkozó papagájok betegsége, de sokaknál akkor alakul ki a rossz szokás, mikor megkezdődik a vedlési időszak és így reagálnak az ilyenkor jelentkező viszkető érzésre. Lehetőség szerint érje a madarat némi természetes napfény (úgy, hogy ez elől ki is tudjon térni, ha már kellemetlen számára), biztosítson számára elfoglaltságot rágcsálható tárgyak, kalitberendezés formájában (ügyeljen rá, ne legyen túlzsúfolt a ketrec).
Kedves Gazdi! A probléma mindenképpen egy összetett állatorvosi vizsgálatot igényel, hogy a nyelőcső fejlődési rendellenességét is kizárhassa.
Kb. 2 hetesek lehetnek, ami azt jelenti, hogy még min. 3 hétig Önnek kell ellátni az anyamacska összes teendőjét. A tehéntejet nem javasolnám, inkább vegyenek állatpatikában macskatejpótló készítményt. Ha a 6-7 hetes korukig, a választásig minden rendben lesz, akkor onnantól már át lehet térni a szilárd táplálékra. Addig bármi szokatlan tünet megjelenése esetén keressenek fel állatorvost!