1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
A cseppfertőzéssel terjedő betegségeket "cipőtalpon" is hazahurcolhatjuk, ezért az un. kombinált oltást ajánlott lehet beadatni a cicának. Amennyiben esély van arra, hogy a cica a lakást elhagyja (nyaralás, földszinti lakásból szökés stb) javasolt veszettség ellen is oltani. Az oltások gyakorisága viszont nem függ a macska tartózkodási helyétől. Az élősködők elleni védekezésre is ez utóbbi vonatkozik.
A 4 hónapos tojó még fióka, így a hím nem párjelöltnek tekint, hanem betolkodónak a revírjébe. Érdemes lenne új kalitkába összeszoktatni, vagy külön ketrecben egymás mellett tartani arra az időre, míg kölcsönösen nem keresik egymás társaságát.
T. Kérdező! Nem tudom mi az a " kelti" macska. Hipoallergén a táp lehet, pld. Üdvözlettel:dr.s.r.
Lehetőség szerint ne kapjon penészes takarmányt. Okozhat légúti megbetegédeseket, szaporodási problémákat, kólikát, por károsíthatja a tüdót, teljesítményromláshoz, rossz kondícióhoz vezethet vagy az orri részen megjelenő szemölcsszerű kinövésekhez.
Kérdésére csak azt tudom válaszolni, hogy az ilyen makacs esetekkel kell felkeresni specialistákat, akik talán a szokásos állatorvosi lehetőségeken túl tudnak segíteni a diagnózis pontos felállításában, és az eredményesebb kezelésben. Jelen esetben azt ajánlom, keressenek egy bőrgyógyászati szakrendelést, bőrgyógyászattal régebben foglalkozó állatorvost, és neki mutassák meg a kutyát. Ilyen rendeléseket ma már sokfelé lehet találni az országban, de azért általában szükséges némi utazás, szállítás.