1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Kedves Niki! Bizony ez az a tipikus eset, amikor otthon már nem lehet segíteni a kicsikén. Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, mert csak ő tudja megmondani, hogy mi a baja és hogyan lehet meggyógyítani. Szerintem minél előbb lássa szakember, mert az idő nem neki dolgozik! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Zuborné! Etessen minőségi kutyaeleldelt, ha teheti. Ezek a tápok nem olcsók, viszont mindent tartalmaznak, amit kutyája igényel. Nem kell melléjük mást adni. A kevert etetés eredményeként a kutyus válogatóssá fog válni. Üdvözlettel: aRákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Tisztelt kérdező! A hormonális betegségek esetén nagyon gyakran jelentkeznek bőrtünetek is. Így lehet a háttérben nemi működés zavara, mellékvese okozta rendellenesség (görényekben ez a lettő messze gyakoribb, mint más állatfajban) pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, sőt hasnyálmirigy elváltozás is. Ha már minden otthoni trükköt kipróbált, érdemes lenne tehát állatorvossal megvizsgáltatni, mert labor és ultrahang vizsgálatokra van szükség a diagnózis felállításához. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.
Pontos diagnózis nélkül nem lehet kórjóslatot se felállítani. További vizsgálatok kellenének pl "Beagle-pain" szindróma irányába.
Kedves Barna Gábor! Amit ajánlok: Syngonium, Ficus benjamina, Tradescanthia. A leguánnak a vakbele, rekeszes szerkezetű és nagyon sok növényi részt meg tud emészteni! A Ficus elméletileg mérgező, de saját tapasztalatom az, hogy lelegelték és semmi bajuk nem lett!