1851. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra?
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A "gyere" parancsot a legfontosabb megtanítani az újdonsült kiskutyának. Ez nagyon fontos a kutyád biztonsága és védelme érdekében.
A kutyafélék háziasítása egy viszonylag új keletű dolog a kutyák történelmében. Bár a vadon élő kutyafélék már mintegy évmilliók óta léteznek, ezek csak néhány ezren maradtak meg.
A kutyák ösztönösen ásanak, de vannak bizonyos kutyafajták, mint például a terrierek és tacskók, amelyek kifejezetten erre lettek kitenyésztve, még a játékaikat is elássák, mint a borz, a róka, és a vidra. Nekik még ennél is fejlettebb ásási ösztönük van.
A kutyák viselkedését nagyjából megértjük, de fontos a háziasított kutya történelmét is megérteni. Ne feledd, a kutya háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Farkasok több millió éve léteznek, de csak pár ezer éve élnek emberek között is.
Milyen gyakran vigyük ki a kutyát, ha szobatisztaságra neveljük? Mire figyeljünk, mi az ideális?
Kedves Gabriella! 6-9 hónapos korban zajlik a kutyák ivarérése, amely különösen a nőstényekben járhat átmeneti hangulatváltással. Megviselheti a heves frontváltás is. Ezekben az esetekben a hangulat hullámzó, és nincs láz. A fertőző betegségek hőemelkedéssel, lázzal járnak. Emellett a kórokozótól függő egyéb tünet is jelentkezik. Ilyenek a szemcsipásodás, orrfolyás (szopornyica), a hányás-hasmenés (parvo-, corona, rotavírusok), véres-csokoládébarna vizelet (babesia), bőrpír, sántaság, esetenként torokgyulladás (Lyme-kór). Érdemes lázat mérni (ezt kutyánál végbélben mérjük, 38-39 fok között normális). És figyelni a további tüneteket. Ha 39,3-39,5 fölé megy a kutya hőmérséklete, mindenképpen érdemes állatorvoshoz vinni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Rengeteget kell játszani, foglalkozni vele. 2-3 különböző macskajátékot és mindenképpen egy un. kaparófát kell neki alternatívaként biztosítani - a kezed helyett.
Ne engedje ki a lakásból! Üdv
Érdekes kérdés amit feltett, de én nem tudom jelenleg semmi jóval sem kecsegtetni. Tudomásom szerint jelenleg nem folyik sehol ilyen képzés, és azok a cégek, akik a közelmúltban tervezték ilyennek a beindítását, elég hamar visszaléptek ettől a szándékuktól a felmerülő nehézségek miatt. Mindenképpen tudni kell azt is, hogy jelenleg ez a foglalkozás "lóg a levegőben", mert ma az ilyen végzettségű szakemberek foglalkoztatása sok szempontból megoldatlan (még jogszabályi szinteken is).
Valószínüleg hangszálgyulladása van. Vigye állatorvoshoz!