1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Kérdező! Állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma megoldásához. Szájüreg vizsgálatával eldönthető, hogy fogászati vagy egyéb elváltozás okozza a tüneteket. Dr. Puskás Gábor
T. Gazdi! Sajnos az Ön által leírtak alapján nem lehet pontos "távdiagnózist" felállítani. Ami igen valószínű, hogy a bűzmirigyet ért trauma indukált daganatképződést, de az is lehet, hogy amire Ön gondol az nem is az, pld lehet perianális adenóma, vagy egyéb más daganat is. Mindenképpen meg kell nézeti állatorvossal. Üdvözlettel: DR. Stark Róbert
Olvassa el kérem az ide kapcsolódó cikkeinket! A felnőtt degukat elégő naponta 1x etetni. Reggel vagy este, teljesen mindegy. Egy kis friss zöldség, gyümölcs, degueledel. Megpróbálkozhaunk tyúkhúrral, salátalevéllel is, de azt nem nagyon szokták megenni. A maghoz akkor is nyúlhatnak, ha a friss zöldség esetleg elfogyna, így biztosan nem maradnak éhesek. Kerüljük el, hogy a friss eleség megmaradjon. Inkább adjunk kevesebbet, és a maradékot vegyük ki. Ezzel a módszerrel hamar egyértelmű lesz, hogy mennyit is esznek állatkáink. Szénát akkor tegyünk be, amikor látjuk, hogy elfogy. Ha elutazunk pár napra, nyugodtan betehetünk nekik nagyobb adag szénát, magot. Ezek ugyanis nem rohadnak, és így nem maradnak éhen a kis kedvencek.
A széna megfelelő. Esetleg még mogyoró ágat fejez be a nyugszanak, amit rágcsálni tud. Kenyeret semmi képpen se adjon neki, mert teljesen tönkre teszi a bélműködését. Számos nyúlnál elő fog kopási rendellenesség,amit a nem megfelelően záródó fogazat okoz.Ilyen esetben a fogkoptatók sem elegendőek és állatorvosi beavatkozásra van szükség.Ezek az állatok rendszeres fogápolásra szorulnak.
A kutya és a macska sem egészségügyi sem egyéb veszélyt nem jelent az éticsigákra. És viszont.