1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Üdvözlöm! Feltétlen vigye a macskákat állatorvoshoz!! Antibiotikumos kezelésre van szükségük és megfelelő szemcseppre, hogy a másodlagos baktériumos fertőzést megelőzzék vagy gyógykezeljék. A macskanátha az esetek túlnyomó többségében gyógyítható. Oltani így valóban nem szabad, de feltétlen szükség van féregtelenítésre és immunrendszer erősítésre. A jó táplálás és a vitaminok, meg melegen tartás is szükséges. Olvass tovább! Macskanátha: Tények és tévhitek az egyik legveszélyesebb macskabetegségről
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt.A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Amennyiben elmúlt 5-6 hónapos, a szürke tojó, a lutínó valószínűleg hím. Biztosabbat a második vedlésükön túllévő madarak szárnyának fonákoldali tollazata alapján lehet mondani. Ha megvan az "ausztrálsáv" (minden egyes tollon egy sárga petty, ami egy, vagy több szabályos sort alkot) akkor tojó, ha hiányzik hím. Üdvözlettel:Rácz Sándorhttp://www.madarkert.hu/
Mivel nem vizsgáltam a kutyát, nem tudom, mi lehetett a kattogás. Ha fájdalomcsillapítóra javult az állapota, nem valószínű a szalag sérülése. Ha mégis erről lenne szó, idővel károsodik a térd ízület az állandó instabilitás miatt. Ha ugyanarra a lábára sántít, amire egy hónappal ezelőtt is, akkor javaslom az ortopédiai kivizsgálást.
A kismacskák ilyen módon térténő mesterséges felnevelése bizonytalan kimenetelű vállalkozás, ami sok esetben sajnos nem jár sikerrel. Bizonyára kialakult valami nem kívánatos betegség vagy állapot (pl. félrenyelte a tápszert), és ez okozza a bajokat. Állatorvoshoz kell elvinni, ott talán kiderül, lehet-e segíteni rajta, vagy sem?