1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A "hirtelen" (egyik napról a másikra történő) leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét!
Üdvözlöm! A tápnál, tejnél történő kaparás nem probléma (ez normális magatartás), az alom evése igen, pláne, ha nagyobb szemcseméretű alomról van szó. Mindenképp bentonit alapú almot használjon (a szilikon alapú veszélyesebb lehet lenyelve), és próbáljon odafigyelni azért, hogy lehetőleg ne csinálja.
Kedves József! Véleményem szerint nyugodtan bevihetik a kutyust a lakásba. Még ilyen korban is nevelhető egy kutya, különösen, ha - ahogy' írja - nyugodt és intelligens. Következetes neveléssel (!) nagyon szépen beszoktatható egy eddig kinti kutya is. Ajánlom figyelmébe Kiss Gábor kollégámat (06702916823), aki a kutyák szelíd nevelési módszereinek profi szakértője. Minden jót és sok örömet kívánok kedvencükhöz: Dr. Kopócsi Andrea
Ilyen jellegű tünetről nagyon nehéz vizsgálat nélkül nyilatkozni. Azt, hogy torokgyulladása van-e, könnyű eldönteni, mert ilyenkor ha kinyitják a száját és belenéznek a torkába, akkor látszanak a gyulladás jelei, a kipirultság, a duzzadt mandulák, stb. (Remélem, az állatorvos kolléga meg is tette ezt, és nem csak ránézésre mondta a véleményét.) Véleményem szerint ha torokgyulladás van, annak valóban kellene máskor is panaszokat okozni, nem csak hajnalban. Így hajlok arra, hogy esetleg tényleg az üres gyomra okozza a problémát, de még egyszer hangsúlíyozom, ezt így nem lehet eldönteni. Beszéljék meg a kérdést alaposan az állatorvosukkal!
A duzzanat minden valószínűség szerint a beadott injekciók miatt alakult ki, általában kb 2-3 hét alatt szokott felszívódni. Ha esetleg nem szívódik fel, vigye vissza állatorvosához.