1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Kérdező! Azonnali ultrahang vizsgálatra van szükség, keresse fel állatorvosát. Dr. Puskás Gábor
Kicsit több információra lenne szükség. Első ránézésre nagyon kicsi a medence, a víz nem állt még be, a növény sincs rendben... Szerintem indítsa teljesen újra az akváriumot(teljes kimosás, talaj a teljes felületre, Kardfű helyett pl. jávai moha) és garnélákat tartson benne. A képen lévő dániók nem hiszem, hogy megérik a holnapot.
Tisztelt Gazdi! Kérem vigye el állatorvosához a kutyát, mert vizsgálat nélkül az elváltozásokat nem lehet tisztázni. Pl. röntgen vizsgálat, laborvizsgálat stb. szükségeltetik stb. Köszönettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Minden körülményt figyelembe véve a műtét mellett döntenék. Mégpedig minél előbb. A kedvező vérvizsgálati leletek ellenére ilyen méretű daganatnál már komoly esély van az áttét képződésre. Az altatás kétségkívül jár kockázattal. De ilyenkor azt is mérlegelni kell, hogy ha nem operálják meg, akkor mi lesz? Utóbbi esetben nagyon rossz a prognózis. Ma már vannak olyan altatószerek, melyek igen biztonságosan alkalmazhatók, és a műtét után a beteget azonnal fel lehet ébreszteni. Azaz csak addig alszik, amíg feltétlenül kell A szívbetegség súlyosságának mérlegelése után esetleg szóba jöhet a felületes altatás és a helyi érzéstelenítés kombinációja is. Véleményem szerint ebben a stádiumban már sem a konzervatív (pl. szteroidos), sem a citosztatikum nem biztatnak eredménnyel. Értelemszerűen vonatkozik ez a deutérium mentes vízre is. Műtét utáni felépülés támogatására vitamin és ásványi anyag ill. nyomelem kiegészítők, roborálószerek és jó táplálás jöhet szóba. Immunerősítők is hasznosak lehetnek.
Általában egy kis darabka letörése a fogról nem jár fájdalommal vagy bármilyen egészség károsodással,csupán szépséghiba.A fájós fogú kutya éhes,el is kezd enni,majd miután ráharapott a beteg fogra a fájdalom miatt befejezi az evést.A beteg fogat is meg lehet gyógyítani,erre szakosodott rendelőkben vállalnak tömést,fogpótlást.Végső esetben a foghúzás jön szóba.