1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Kedves Guula, irány az állatorvos, mielőtt komolyabb baj lesz. Otthon, házilagos kezeléssel ezt nem tudja meggyógyítani, sebtisztítás és antibiotikumos kezelés szükséges!
Kedves Kati, Magyarországon minden kétéltű és hüllőfaj védett... így nem volt feltétlen jó ötlet bevinni a házba a gőtét... a gőték amúgy nagyon nagy szökőművészek, és miután kimásznak egy átlagos szobában gyorsan kiszáradnak és elpusztulnak. Sajnos bárhol lehet (szekrény alatt ágy mögött) nehéz megtalálni, és általában késő szokott lenni. Bízom benne, hogy sikerül időben megtalálni és esetleg szabadon engedni... Üdv-Éva
Kedves Ákos! sokadjára teszed fel ezt a kérdést, a válaszunk mindig NEM. A deguk nem tudják bontani a cukrot, így ha magas kalória tartalmú ennivalót kapnak, cukorbetegség tüneteik lesznek, és 8 év helyett, 1-3 évig élnek. Ezért tilos a kukorica, szárított gyümölcs, kenyérféle, édesség és egyébb emberkaják. A degu etetése A degu táplálékának alapját a széna képezi, ez lehet réti széna és lucernaszéna is. A lucernát csak szárítva, de minimum fonnyasztva adjuk nekik. Nagy kedvencük a pitypang, ennek a levelét és a virágját is örömmel fogyasztják. Zöldeledelként megteszi a saláta, a tyúkhúr, a sóskalevél, reteklevél is.
Ez a probléma elsősorban a kis testű fajtákra jellemző, nagyobb kutyákban ritka, de mint az Önök kutyájából is látszik, azért van. Egy rövid időt lehet várni, hátha meglazul és kiesik a tej szemfog, de ha beszorul a két fog a szűk helyre, az a maradó fogra sem lesz jó hatással. Célszerűbb lenne megmutatni hozzáértő állatorvosnak (ma már vannak több helyen is állatfogászattal foglalkozó állatorvosok, pl. www.vetfog.hu)
Hoyan szoktassuk le a macskát erről? Mindkét esetben hatásos, ha egyszerűen felállunk, és odébb sétálunk. Ez persze nem könnyű, sem akkor, ha kedvenc tévéműsorunkat bámuljuk, vagy hullafáradtan számoljuk a barikákat, de érdemes megpróbálni, mert a leszoktatásban beválhat. A fájdalmas gyúrást esetleg karomvágással is kiküszöbölhetjük, melyet természetesen kozmetikussal vagy állatorvossal végeztetünk el kedvencünk épsége érdekében